Organizavimas

Antroji generalinė pirmojo pusfinalio repeticija – apžvalga realiu laiku

eurovision.tv nuotr.

Labas vakaras! Jau netrukus Kijeve prasidės antroji generalinė pirmojo pusfinalio repeticija, kurios metu dalyvius stebės ir profesionali komisija, lemsianti 50% viso rezultato.

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:03

Renginys prasideda „Eurovizine“ vinjete. Iš karto po to seka reportažas iš Ukrainos, o tuomet į sceną lipa atlikėjas Monatik. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:09

Pasirodo renginio vedėjai – Volodymyr Ostapčuk, Oleksandr Skičko ir Timur Mirošnyčenko.  Jiems prisistačius ir papasakojus apie balsavimo taisykles, prasideda pasirodymai.

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:13

01. Švedija 

Pirmasis pasirodo Švedijos atstovas Robin Bengtsson. Pasirodymas puikiai išdirbtas – choreografija atrodo efektyviai, neblogas ir kameros darbas. Gerai skambėjo ir atlikėjo vokalas. Puikus vakaro atidarymas ir Švedija beabejonės išvysime tarp rytojaus finalistų.

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:16

02. Gruzija 

Dramatišką dainą „Keep The Faith“ Tamara atlieka viena scenoje. Raudona suknele pasipuošusi atlikėja dainuoja puikiai, dainos kulminacijoje panaudojama ir pirotechnika. Nors Gruzija niekada nebuvo laikoma pretendente į finalą, tačiau visiškai nenustebčiau rytoj išgirdęs šalies pavadinimą skelbiant finalistus. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:20

03. Australija

Jaunasis atlikėjas iš Australijos stoja į kovą dėl komisijos palaikymo. Atlikėjas scenoje vienas, scenoje dominuoja tamsios spalvos, o už Isaiah fone dažnai vaizduojamas vaikino veidas. Viskas atrodo neblogai, tačiau pasirodymas, nepaisant naudojamos pirotechnikos, vistiek atrodo gan nuobodus. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:24

04. Albanija

Toliau – Lindita iš Albanijos. Balta suknele apsirengusi ir veliumą dėvinti atlikėja scenoje su keturiais pritariančiais vokalistais. Scenoje matome laikrodžius, skraidančius laivus. Linditos vokalas skamba puikiai, tačiau pasirodymas didesnio įspūdžio nepalieka. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:28

05. Belgija

Scenoje pasirodo Blanche iš Belgijos. Dainą „City Lights“ mergina atlieka viena. Atlikėja vilki juodą suknelę, tamsios spalvos dominuoja ir scenoje. Fone matome figūras sudarančias baltas linijas. Blanche dainuoja akmeniniu veidu, ir didžiąją dainos dalį stovi įsikibusi į mikrafoną. Merginos vokalas neskambėjo užtikrintai, ypač dainuojant aukštas natas. Vienas didžiausių šių metų nusivylimų. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:32

06. Juodkalnija

Šeštasis scenoje – Slavko iš Juodkalnijos. Vyriškis scenoje taip pat vienas. Neabejotinai, tai bus vienas iš daugiausiai kalbų sulauksiančių pasirodymų. Slavko scenoje daug juda, dauguma iš jų atrodo labai keistai, ypač kasos sukimas. Atlikėjo žemos natos skambėjo prastai ir panašu, jog Juodkalnija šiųmetinį finalą praleis. 

Tautvydas Anonimas
Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:43

08. Azerbaidžanas

Vieną įdomiausių scenografinių sprendimų dovanos Azerbaidžanas. Dėžę primenanti dekoracija, ant kopečių stovintis ir arklio galvą dėvintis vyras – visi šie dalykai tikrai atkreips dėmesį. Dihaj problemų su vokalu neturi ir vieninteliu trūkumu įvardinčiau tai, jog vis dar nesuprantu tokio pasirodymo esmės. Neabejotina finalistė.

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:47

09. Portugalija

Scenoje – Salvador Sobral iš Portugalijos. Vos antrą kartą šių metų „Eurovizijos“ scenoje pasirodantis atlikėjas publikai dovanoja intymų ir emocianalų pasirodymą. Atlikėjas išgyvena kiekvieną kūrinio sekundę, visas emocijas puikiai perteikdamas savo kūno kalba. Nors vyriškis visiškai nedirba su kameromis, tačiau tai nė kiek netrukdo. Scenoje dominuoja mėlyna spalva, o žiūrovai šviečia prieš renginį išdalintomis švieselėmis. Dar viena neabejotinas finalistas, kovosiantis dėl aukštos vietos ir šeštadienio finale.  

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:52

10. Graikija 

Po trumpos pertraukos išvystame Graikijos atstovę Demy. Kūrinį „This Is Love“ atliekanti mergina scenoje su dvejais pusnuogiais šokėjais. Dar per pirmą generalinę repeticiją ausis sprogdinęs priedainio vieta, kuomet dainuojama „This Is Love“ su pritariančiosiomis atlikėjomis buvo paskutinę minutę pakeistas – Demy dainuoja žemesnia tercija. Puikus sprendimas! 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:52

10. Graikija 

Po trumpos pertraukos išvystame Graikijos atstovę Demy. Kūrinį „This Is Love“ atliekanti mergina scenoje su dvejais pusnuogiais šokėjais. Dar per pirmą generalinę repeticiją ausis sprogdinęs priedainio vieta, kuomet dainuojama „This Is Love“ su pritariančiosiomis atlikėjomis buvo paskutinę minutę pakeistas – Demy dainuoja žemesnia tercija. Puikus sprendimas! Gražus pasirodymas, kuris turi gerus šansus patekti į finalą. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:55

11. Lenkija 

Vienuolikta pasirodo Lenkijos atstovė. Kūrinį „Flashlight“ atlikėja dainuoja apsivilkusi balta suknele, o scenoje dominuoja mėlyna spalva. Fone vaizduojami įvairūs gyvūnai. Kasios vokalas skamba gerai, nenuobodžiai ir gyvybingai, tačiau pats pasirodymas yra gan paprastas ir gali pasimiršti. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201721:59

12. Moldova

Toliau – Sunstroke Project ir „Hey Mamma“. Energingą kūrinį atliksiantis trio pasirodo su pritariančiosiomis vokalistėmis – šokėjomis. Dainos pradžioje merginos stovi pakrašty, tačiau vėliau jų sijonai virsta suknelėmis ir visi šeši pasirodymo dalyviai šoka ir dainuoja kartu. Iš ties, nuotaikingas pasirodymas, kuris sulauks savų gerbėjų. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:04

13. Islandija 

Scenoje Svala. Islandijos atstovė vilki įspūdingą baltą kostiumą, o fone dominuoja mėlyna spalva. Vokalistė daug bendrauja su kameromis, nevengia judėti po sceną ir merginos balsas skamba gerai. Kūrinio pabaigoje išvystame ir lazerius. Visgi, neapleidžia jausmas, jog daina tiesiog paskęs tarp kitų pasirodymų, tačiau Svala finalo yra verta. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:10

14. Čekija

Po dar vienos pertraukos pasirodo Martina Barta iš Čekijos. Auksinės spalvos rūbą vilkinti atlikėja pasirodymą pradeda ant laiptų. Dainos metu ekrane galime išvysti kūrinio „My Turn“ vaizdo klipo ištraukas. Didžiają kūrinio dalį scenos apšvietimas tamsus, tačiau tarp juodos įsimaišo ir geltona bei purpurinė. Gražus minimalistinis pasirodymas, tačiau nemanau, kad jis paliks didelį įspūdį. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:15

15. Kipras 

Scenoje – Hovig iš Kipro. Su dvejais šokėjais pasirodantis atlikėjas Europos ir Australijos komisiją bei žiūrovus sieks papirkti įdomia choreografija. Chaotiškai pirmųjų repeticijų metu atrodę judesiai dabar yra tvarkingi. Gerai skamba ir vokalisto balsas. Iš ties neblogas pasirodymas, kurio patekimas į finalą nenustebintų.

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:20

16. Armėnija

Techniniai nesklandumai – vietoj Armėnijos dainos buvo paleistas čekės kūrinys. Galiausiai Artsvik pradeda pasirodymą, tačiau dainos pabaigoje iš ekrano turintis išlįsti kompiuteriu sukurtas paukštis praskrenda pradžioje… Scenoje viso kūrinio metu dominuoja purpurine spalva. Kūrinio antrą minutę prie vokalistės prisijungia ir dvi šokėjos. Pasirodymas atrodo efektyviai ir išsiskiria tarp daugybės blankių kitų pasirodymų. Artsvik taip pat neturėjo ir vokalinių sunkumų. Dar vienas į finalą tikrai keliausiantis kūrinys. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:20

16. Armėnija

Techniniai nesklandumai – vietoj Armėnijos dainos buvo paleistas čekės kūrinys. Galiausiai Artsvik pradeda pasirodymą, tačiau dainos pabaigoje iš ekrano turintis išlįsti kompiuteriu sukurtas paukštis praskrenda pradžioje… Scenoje viso kūrinio metu dominuoja purpurine spalva. Kūrinio antrą minutę prie vokalistės prisijungia ir dvi šokėjos. Pasirodymas atrodo efektyviai ir išsiskiria tarp daugybės blankių kitų pasirodymų. Artsvik taip pat neturėjo ir vokalinių sunkumų. Dar vienas į finalą tikrai keliausiantis kūrinys. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:24

17. Slovėnija

Antrą kartą „Eurovizijoje“ dalyvaujantis Omar Naber kūrinį „On My Way“ taip pat atlieka vienas. Gražiai atrodo dainos pradžioje ant scenos nuleista milžiniška šviesų projekcija, gerai skamba ir vyro balsas. Scenoje dominuoja mėlyna spalva.  Manau, jog ir antras Kijeve slovėnui sėkmingas nebus. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:27

18. Latvija

Pusfinalio programą uždaro „Triana Park“ iš Latvijos. Latvija tikrai išsiskirs vaizdu scenoje – neoninių spalvų dekoracijos ir Agneses įvaizdis atkreipia dėmesį. Neblogai skamba ir vokalistės balsas ir nors filmavimui trūksta dinamiškesnių kadrų, tačiau Latvijos kūrinį šeštadienio finale išgirsti turėtume. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:31

Scenoje vėl pasirodo graikė Demy, kadangi ji turėjo techninių problemų. Netrukus pasidaro aišku, jog  pritariančių vokalisčių nedainavimas predainio metu tebuvo klaida. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:32

Scenoje vėl pasirodo graikė Demy, kadangi ji turėjo techninių problemų. Netrukus pasidaro aišku, jog pritariančių vokalisčių nedainavimas predainio metu tebuvo klaida. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:34

Dabar scenoje pasirodys Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos atlikėjai. Jų pasirodymo įrašo ištraukas rytoj galės pamatyti ir „Eurovizijos“ žiūrovai. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:49

Pasirodę vedėjai pradeda balsavimą ir tuomet išvystame pirmąjį dainų pakartojimą.

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201722:56

Vėl pasirodę vedėjai primena, jog „Eurovizija“ šiemet Kijeve vyksta dėl Jamalos. Prisiminus pernai metų įtemptą balsavimą, kuomet Ukraina paskutinę akimirką išplėšė pergalę, scenoje – Jamala. Ji atlieka naują kūrinio „1944“ versiją. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201723:07

Po antrojo pakartojimo stabdomas balsavimas ir tuomet išvystame klipą apie Ukrainos legendą – Verką Serdiučką. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201723:13

Scenoje vėl pasirodo Jamala su kūriniu „Zamanyly“.

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201723:23

Vedėjai kalbina Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos atlikėjus, taip pat parodomos jų pasirodymų ištraukos.

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201723:29

Skelbiami netikri finalistai: Lenkija, Švedija, Latvija, Kipras, Albanija, Armėnija, Gruzija, Graikija, Islandija, Juodkalnija. 

Tautvydas Tautvydas gegužės 8, 201723:30

Netikrų finalistų pakartojimu baigiasi antroji generalinė repeticija. Dėkoju visiems skaičiusiems ir iki susimatymo! 

Komentuoti