Eurovizija 2015 (renginys)

Antroji generalinė repeticija – tiesiogiai iš „Wiener Stadthalle“

Tiesiogiai iš Vienos „Eurodienos“ reporteris Eimantas.

 

„Eurovizijos“ pusfinalio repeticija. E. Balčiūnas.
„Eurovizijos“ pusfinalio repeticija. E. Balčiūnas.

 

Jau šį vakarą 22 valandą Lietuvos laiku pirmojo pusfinalio dalyviai lips į sceną antrajai, pačiai svarbiausiai, repeticijai. Būtent jos metu visų pusfinalyje balsuojančių valstybių komisija vertins dalyvius. Primename, kad žiuri balsai sudaro 50 procentų visų galutinių balsų, padėsiančių išaiškinti, kurios šalys keliauja į finalą, o kurios kraunasi lagaminus ir vyksta namo.

Tiesioginę kiekvieno pasirodymo apžvalgą kviečiame sekti su mumis. Būtent čia patys pirmieji sužinosite, kaip sekėsi kiekvienai pasirodančiai šaliai, tarp kurių, be abejo, – ir Jūsų favoritai.
Tad likite su mumis, pradžia – jau visai netrukus!

Eimantas gegužės 18, 201522:10

21 valandą Austrijos laiku prasidėjo antroji generalinė pirmojo pusfinalio repeticija. Scenoje – pergalę į Vieną atnešusi praėjusių metų nugalėtoja Conchita Wurst ir jos daina „Rise Like A Phoenix“. Atlikėja dainą atlieka dalimis, o tuomet scenoje pasirodo visų šalių atstovai.

Eimantas gegužės 18, 201522:10

21 valandą Austrijos laiku prasidėjo antroji generalinė pirmojo pusfinalio repeticija. Scenoje – pergalę į Vieną atnešusi praėjusių metų nugalėtoja Conchita Wurst ir jos daina “Rise Like A Phoenix„. Vienas po kito į sceną žengia 16 dalyvaujančių šalių atstovai.

Eimantas gegužės 18, 201522:17

01. Moldova. Eduard Romanyuta ir trys šokantys policininkai (iš kurių viena mergina) – puikus derinys. Akrobatiniai elementai bei atlikėjo charizma – du koziriai, kuriais Moldova bandys prasiskinti kelią į finalą. Bendras vaizdas – neblogas.

Eimantas gegužės 18, 201522:21

02. Armėnija.

„Geneology“ šešetukės pasirodymo pradžia gražiau, tačiau vietomis nepataikoma į ritmą. Pasirodymas dėl netolygaus atilkėjų atlikėjų pasirodymo atrodo gan padrikas. Tačiau ar tai užkirs kelią Armėnijai patekti į finalą – vargu.

Eimantas gegužės 18, 201522:25

03. Belgija.

Jaunasis Loïc Nottet scenoje atrodo itin stipriai. Puiki pasirodymo aranžuotė, visiškai nuo kitų dainų besiskiriantis stilius. Viskas praėjo be priekaištų. Spaudos centre – garsūs plojimai. Galima net neabejoti, kad Belgijai vieta finale garantuota.

Eimantas gegužės 18, 201522:43

04. Nyderlandai.

Visas pasirodymas filmuojamas tik viena kamera. Atlikėjai padeda keturios vokalistės. Trijntjes balsas skambėjo puikiai. Kad ir ką teigtų kritikai, ši daina tikrai turi šansų.

Eimantas gegužės 18, 201522:43

05. Suomija.

Ekrane – filmukas apie tramvaju važiuojančius grupės narius ir vėliau 85 sekundžių dainos pradžia. Scenoje – į mikrofoną, tiesiogine to žodžio prasme rėkiantis vokalistas, kamera visą pasirodymą filmuoja beveik jį vieną. Šios šalies šansus galima pakomentuoti trumpai – arba pasiseks, arba bus visiškas fiasko.

Eimantas gegužės 18, 201522:44

Pertraukos metu Conchita žaliajame kabaryje kalbina Belgijos atstovą. Apie ką jie kalba – pamatysite jau rytoj.

Eimantas gegužės 18, 201522:44

06. Graikija.

Sidabrinę suknelę vilkinti atlikėja, pianistas ir gan monotoniška dainos pradžia. Visgi, pabaigoje viskas persimaino ir pasirodymas užbaigiamas itin galinga tonacija ir energija. Graikijos galimybės patekti į finalą – didelės.

Eimantas gegužės 18, 201522:44

07. Estija.

Vienais iš favoritų tituluojamų estų pasirodymas itin stiprus ne tik atlikėjų sugebėjimu atlikti dainą, bet ir puikiu kamerų darbu, kuris kaip ir prikalauso, čia yra kur kas profesionalesnis negu estų nacionaliniame finale. Net neverta klausti ar jie pateks į finalą, geriau klauskime – ar Estija šįmet laimės?

Eimantas gegužės 18, 201522:23

01. Moldova.

Eduard Romanyuta ir trys šokantys policininkai (iš kurių viena mergina) –puikus derinys. Akrobatiniai elementai bei atlikėjo charizma – du koziriai, kuriais Moldova bandys prasiskinti kelią į finalą. Bendras vaizdas – neblogas.

Eimantas gegužės 18, 201522:48

08. Makedonija.

Po Estijos – ne toks įspūdingas, tačiau savaip žavus Daniel Kajmakoski pasirodymas. Nuostabi rūmų arkos vizualizacija, trys pritariantieji vokalistai ir gan paprastas pasirodymas. Ar to užteks patekti į finalą? Tikėti šio pasirodymo sėkme itin smarkiai nevertėtų.

Eimantas gegužės 18, 201522:47

02. Armėnija.

„Geneology“ šešetukės pasirodymo pradžia graži, tačiau vietomis nepataikoma į ritmą. Pasirodymas dėl netolygaus atilkėjų atlikėjų pasirodymo atrodo gan padrikas. Tačiau ar tai užkirs kelią Armėnijai patekti į finalą – vargu.

Eimantas gegužės 18, 201523:00

09. Serbija.

Jei norėtumėte sužinoti, kurio vienintelio pasirodymo metu, spaudos centre esantys žurnalistai stojasi iš vietų bei ovacijomis išreiškia susižavėjimą, tai be abejo – Serbija. Iš pradžių gana keistas pasirodymas (keturi ilgu kostiumu bei kauke pasidabinę asmenys mojuojantys vėliavomis) persimaino į tikrą „diskoteką“. Nors pasirodymas atrodo gan kvailai, tačiau jei netyčia Serbijai pavyktų patekti į finalą, šios atstovės tikrai nepeiksime.

Eimantas gegužės 18, 201523:00

10. Vengrija.

Jautri Boggie daina apie karą ir jo beprasmybę. Fone skraidantys ginklai bei iš jų išaugantis medis – vargu ar tai tinkamas sėkmės receptas. Ši daina labiau būtų tikusi 2005 metų Walters&Kazha kontektste, o ne 10 metų vėliau.

Eimantas gegužės 18, 201523:00

11. Baltarusija.

Scenoje pasirodo Uzari ir Maimuna. Tipiškas baltarusiškas stilius – išvaizdus vaikinas ir greito tempo daina. Pasirodyme norėtųsi daugiau šou, nes tai ką matome dabar, tėra vokalisto vaikščiojimas po sceną ir Maimunos įsivaizduojimas griežimas smuiku, nepataikant į taktą. Nors Baltarusijos šansai į finalą patekti buvo gan aukšti, tačiau itin tikėti, kad Baltarusija pateks į finalą, nevertėtų.

Eimantas gegužės 18, 201523:04

12. Rusija.

Balta, juoda bei milijonas balsų – taip galime trumpai apibūdinti Rusijos pasirodymą. Itin gražios išvaizdos moteris scenoje atrodo pribloškiamai, tačiau vargu ar suknelė su iškirpte pasirinkta tinkamai. Kalbant apie patį atlikimą, galime neabejoti, kad mergina dainą nuoširdžiai „išgyvena“. Labai tikėtina, jog milijonas balsų apie kuriuos dainuoja rusaitė, gali virsti milijonu balsų į jos sąskaitą bei kelialapiu į finalą.

Eimantas gegužės 18, 201523:06

Conchita per pertraukėlę kalbina Estijos duetą bei Serbijos atstovę. Pastaroji susilaukė kompimento dėl puikaus makiažo ir klausimo ar pasidaro jį pati, ar jau yra tam per didelė.

Eimantas gegužės 18, 201523:14

13. Danija.

Energingieji „Anti Social Media“ vaikinai Europą bandys užkariauti energija bei pozityvia nuotaika. Nenuostabu – jau keletą metų iš eilės galime pastebėti, kad visos Danijos dainos – keliančios šypseną bei kviečiančios šokti. Neveltui Danijos žmonės – laimingiausi pasaulyje. Pasirodymas praėjo puikiai, mažasis gitaristas netvėrė savame kailyje. Panašu, kad į finalą Danija pateks.

Eimantas gegužės 18, 201523:24

14. Albanija.

Vienintelis pasirodymo minusas – monotoniškos geltona/ruda spalvos. Visa kita – aranžuotė, balsas, emocija yra puikiai išdirbta ir atrodo itin gerai. Ar Albanijai pavyks pakartoti prieš tris metus pasiektą sėkmę? Sužinosime jau greitai.

Eimantas gegužės 18, 201523:26

15. Rumunija.

Fone – Europos žemėlapio bei vaikystės prisiminimų vaizdai. Scenoje – lagaminais apsikrovę atlikėjai. Ar to užteks sukelti žiūrovams emocijas ir priversti atiduoti balsą už Rumuniją? Prognozuoti sunku.

Eimantas gegužės 18, 201523:26

16. Gruzija.

Patrauklioji Nina skendinti dūmų prieblandoje kūrinį „Warrior“ atlieka kur kas geriau nei prieš tai buvusiose repeticijose – pasistengta iš peties ir turbūt neveltui, juk Gruzija kaip ir kitos šalys tikisi susilaukti komisijos balsų. Nors dainą atlieka viena, savo energija Nina užpildo visą sceną ir galime spėti, kad to užteks keliui į finalą prasiskinti.

Eimantas gegužės 18, 201523:33

Per pertrauką – itin nuotaikingas filmukas, kurio metu arkliui, šuniui bei katei ant galvos vedėjos pritaiso po „GoPro“ kamerą ir paleidžia juos į miestą. 5 minučių trukmės filmuke atvaizdujami kiekvieno gyvūno nuotykiai mieste – muziejų lankymas, lankymasis paplūdimiuse, baruose, turguose ir panašiai.

Eimantas gegužės 18, 201523:33

Per pertrauką – itin nuotaikingas filmukas, kurio metu arkliui, šuniui bei katei ant galvos vedėjos pritaiso po „GoPro“ kamerą ir paleidžia juos į miestą. 5 minučių trukmės filmuke atvaizdujami kiekvieno gyvūno nuotykiai mieste – lankymasis paplūdimiuose, baruose, turguose, muziejuose ir panašiai.

Eimantas gegužės 18, 201523:47

„Balsavimas“ stabdomas. Iš karto po jo – smagi Austrijos muzikos istorijos interpretacija susieta su visų laikų „Eurovizijos“ nugalėtojais.

Eimantas gegužės 18, 201523:50

„Duoklė“ Australijai – pristatomi visi konkurse dalyvavę atstovai, gimę Australijoje, tarp jų – dukart „Euroviziją“ laimėjęs Airijos atstovas Johnny Logan.

Eimantas gegužės 18, 201523:59

Sugeneruoti atsitiktiniai ir netikri balsavimo rezultatai. Į finalą „patenka“ – Danija, Baltarusija, Albanija, Makedonija, Gruzija, Suomija, Serbija, Rumunija, Vengrija, Estija. „Finalistų“ pakartojimas ir transllacijos pabaiga.

Eimantas gegužės 19, 20150:08

Asmeninis spėjimas dėl dalyvių rytoj pateksiančių į finalą:
1. Armėnija.
2. Belgija.
3. Nyderlandai.
4. Graikija.
5. Estija.
6. Serbija.
7. Rusija.
8. Danija.
9. Rumunija.
10. Gruzija.

Ačiū, kad šįvakar buvote su mumis. Jau rytoj 22 valandą per LRT – pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis!

4 Komentarai

  1. kodėl kai kurie straipsniai dabar pavirtę į blog’o lygio rašliavas..? kad ir esi reporteris iš įvykio vietos, vistiek reikėtų išlaikyti ribas, ir asmeninių favoritų ar panašių nesamonių nedėti. Trūksta senosios tvarkos 🙂

  2. „Eurovizijos“ savaitės metu vietoje dirbančius savo komandus narius kaip tik skatinam kritiškai vertinti pasirodymus, šalių galimybes, ypač rašant gyvas renginio apžvalgas.

    Taip pat akcentuoju, jog straipsnio pabaigoje buvo įdėtas ne asmeninių favoritų sąrašas, tačiau asmeninis spėjimas, remiantis spaudos centre matyta generaline renginio repeticija.

    Tautvydas
    Eurodiena.lt

  3. o man kaip tik patinka… vis įdomiau negu ta pati informacija, kurią galima rasti bet kuriame Eurovizijos tinklalapyje. taip ir toliau! 🙂

Komentuoti